top of page
  • תמונת הסופר/תronybarsela

חושבים על שינוי קריירה? זה מה שאתם צריכים לקחת בחשבוןלעשות שינוי קריירה יכול להיות מרתיע ומפחיד ובוודאי מאתגר עוד יותר לעשות שינוי קריירה בתקופת משבר. כולנו יודעים שזו לא תקופה קלה לחיפוש עבודה אז בטח אם אנחנו רוצים לעשות שינוי בכיוון הקריירה- קשה לדעת מאיפה להתחיל, איך לפנות לתעשיות חדשות, איך לגרום למעסיקים להשתכנע לקחת אותנו ולא מועמדים עם ניסיון בתעשיה הרלוונטית. אבל אם המיינדסט הנכון, הגישה הנכונה ואסטרטגיה סדורה לגמרי תוכלו לעשות את זה!


אז הנה כמה טיפים:


  1. למפות את החוזקות, הכישורים ותחומי העניין שלכם- תלכו אחורה לניסיון התעסוקתי שלכם ותמפו מה אהבתם בכל תפקיד, מה הדברים שגרמו לכם להתעורר ולאהוב את מה שאתם עושים, אילו חוזקות שלכם באו לידי ביטוי ולמה. אילו ארגונים עשו לכם טוב, אילו חלקים בתפקיד, מה עניין אתכם וכו'. תעברו ככה על כל התפקידים מהראשון ועד הנוכחי. תנתחו כל שלב בקריירה על מנת לצאת עם רשימת חוזקות. אלה המאפיינים שאתם תרצו שיופיעו בתפקיד הבא שלכם. כלומר, המטרה שלכם היא למצוא תחום ותפקיד שיביא לידי ביטוי כמה שיותר חוזקות ויפחית עד כמה שאפשר את החולשות שלכם.

  2. חקר תעשיות חדשות- ברגע שתבינו איפה החוזקות שלכם באות לידי ביטוי ומאילו חלקים אתם נהנים, תתחילו לחקור תעשיות חדשות ומסלולי קריירה שמביאים אותם לידי ביטוי. זה יכול לכלול קריאת פרסומים בתעשייה, השתתפות במיטאפים וכנסים, יצירת קשרים עם אנשי מקצוע בתחום הרצוי. אתם יכולים להשתמש בלוחות דרושים ולינקדאין, כדי לקבל רעיונות וללמוד עוד על הכישורים הנדרשים בתעשיות ספציפיות.

  3. הבנתם מה השלב הבא? מעולה! עכשיו זה הזמן לבנות מיומנויות חדשות או להשלים פערים מקצועיים שיש לכם בדרך לשינוי הקריירה. אולי לקחת קורס מקוון (אגב, זה תמיד מומלץ!), סדנה או הסמכה ספציפית. ישנם אתרים רבים המספקים קורסים חינמיים או בעלות סמלית מאוד בכל נושא שבעולם- לדוגמה- Coursera, Udemy ו- LinkedIn Learning.

  4. נסחו את קורות החיים בהתאם, ערכו והתאימו את התפקידים הקודמים עד כמה שאפשר לאופי התפקיד שאתם מחפשים היום. הדגישו יכולות וניסיון שרלוונטי לתפקיד שהחדש בו אתם מעוניינים להשתלב.

  5. נטוורקינג- כן, כן, כמעט ולא תמצאו פוסט שלי שלא מדבר על נטוורקינג. זה משמעותי במיוחד בתקופות משבר. זה חלק מרכזי בשינוי קריירה- דברו עם אנשים שמכירים ומעריכים אתכם, אלה אנשים שמכירים את התכונות והיכולות שלכם ולכן ישמחו להמליץ עליכם או לקשר אתכם גם לתעשיות בהן אין לכם ניסיון. אתם כמובן יכולים להשתמש בהם גם בשביל ללמוד על תעשיות חדשות, או ללמוד על תפקיד מסוים, רק תזכרו שאותו טייטל יכול להיות תפקידים שונים כמעט לגמרי בחברות שונות, כך שגם צריך להפעיל עין ביקורתית. גם הכרות עם אנשים באירועים הקשורים לתחום החיפוש שלכם יכול להוביל לתוצאות טובות מאוד, אם תעשו רושם ותפגינו עניין, ידע ורצון יכול להיות שתמצאו אנשים שיוכלו לעזור, כי הם פוגשים אתכם ולא רק קובץ קורות חיים.

  6. תהיו גמישים- חשוב לשמור על גמישות ולאמץ דפוסים חדשים, במיוחד בזמן משבר. זה אל תפסלו שום דבר- סוגים שונים של הזדמנויות עבודה- עבודה מוגדרת בחינם כדי לצבור ניסיון, עבודה עצמאית, או אפילו פתיחת עסק. על ידי פתיחות לאפשרויות חדשות ונכונות לקחת סיכונים, תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם למצוא מסלול קריירה מספק ומתגמל שמתאים ומדויק לכם ושלוקח בחשבון את החוזקות ואת המאפיינים שאתם אוהבים ונהנים מהם.

בסופו של דבר, אנחנו מבלים את רוב היום שלנו בעבודה. כדאי שנעשה משהו שאנחנו מרגישים שאנחנו טובים בו שמעריכים אותנו, שאנחנו מתוגמלים כמו שמגיע לנו ומקום שבו נוכל לצבור חוויות הצלחה.


שוקלים שינוי כזה ורוצים לחשוב ביחד? דברו איתי 054-5892442


7 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page