top of page
  • תמונת הסופר/תronybarsela

פאונדרים או מנכ"לים של סטארטאפ? רוצים להפוך את העובדים שלכם מאנשים עם משימות לצוות?

עודכן: 27 בפבר׳ 2023

בשלב הראשון גייסתם את כל מי שרק היה בסביבה לעזור, אחים, חברים, חברים של חברים, אבל פתאום החברה צריכה לגדול, המאגרים האלה יבשו, מה עכשיו?

זה הזמן לחשיבה אסטרטגית על הצוות שלכם. אתם רוצים לגייס נבחרת מנצחת ומגוונת (diversed) של אנשים מוכשרים. תחשבו על זה קצת כמו על ליהוק לסרט שובר קופות- אתם צריכים את הגיבור (אתם כמובן), היועץ החכם (CTO), האתנחתא הקומית (אולי איש המכירות הצ'ארמר). כל אחד בצוות מביא משהו ייחודי לשולחן ולכולם מטרה משותפת - לגרום לחברה להצליח.

איך בוחרים את הקאסט שלכם? מוזמנים לקרוא כאן.

אבל איך גורמים לכל הסופרסטארז האלה לעבוד ביחד? איך רותמים את כולם?השלב הראשון הוא להגדיר את ה-WHY שלכם ולתת השראה לצוות. ואם בטעות עוד לא יצא לכם לראות או לשמוע את Simon Sinek בהרצאת TED זה הזמן!

כשבחרתם את הצוות שלכם, הגיע הזמן לייצר את החיבור, לבנות את האמון וליצור תקשורת בונה בתוך הצוות. איך עושים את זה? הנה כמה רעיונות:

  • ישיבת צוות קבועה בה כל אחד אומר דבר אחד טוב שקרה לו השבוע ודבר אחד פחות טוב תיצור פתיחות וקרבה בתוך הצוות.

  • אחת לשבוע כל אחד מחברי הצוות יתן פידבק חיובי למישהו- ככה תבנו מסורת של משוב חיובי ולמידה (אנחנו לומדים הרבה יותר מהצלחות).

  • פעם בחודש ישיבה שבה מעלים רעיונות ומחשבות, לא על המשימות היומיומיות, אלא שיחה מעוררת השראה וחשיבה יצירתית. אבל תבואו פתוחים להקשיב, לאמץ, אחרת זה מיותר. סיעור מוחות משותף יכול להיות אחלה כלי לחדשנות, אבל גם לגיבוש הצוות.

  • הערכה הערכה הערכה! אני לא יכולה להמעיט בחשיבות של פידבק חיובי. הכרה, הוכרה וכמובן אם אפשר אז גם הוקרה (אבל זה ממש לא חובה) לצוות כצוות. הצוות עמד במשימה, בדד ליין, קיבלתם פידבק מעולה מלקוח, תרימו, תחגגו הצלחות. אתם רוצים שהצוות ילמד שבחברה הזאת מפדבקים את הצוות, לא יחידים, כך הם לא ירגישו צורך לבלוט או "להלחם" אחד בשני כי ידעו שהצלחה של אחד היא הצלחה של כולם. נשמע קלישאתי? ככה זה עובד!

  • לתוך תכנון ובניית הצוות אני מוסיפה גם את פעילויות הרווחה, פעילויות שוברות שגרה. אבל, וזה אבל חשוב, ואפל בלגי ב- happy hour ביום חמישי אמנם אולי בהתחלה שובר שגרה, אבל הוא ממש לא מחבר את הצוות. אתם רוצים לארגן לצוות פעילויות שמביאות ערך, שמחברות, שמגבשות- פעילויות outdoor עושות את זה מעולה. רוצים דוגמאות? 1. כל יום חמישי משחקים "הגיבושיסטים" (משחק שאלות שמעודד הכרות וצחוק בצוות, ניתן להשיג בסטימצקי, יש עוד הרבה קלפים ומשחקים כאלה). 2. אם בצוות יש הרבה הורים לילדים אפשר לארגן מכירה או החלפה של מעשה ידי הילדים (עוגיות, ציורים, חלה לשבת וכו'). ככה אנחנו מתייחסים לעובד כאדם עגול שהוא לא רק "עובד", עם עולם גם מחוץ לעבודה. 3. אם מדובר בצוות צעיר, אולי לעודד שידוכים בצוות.

כל מה שיתאים לרוח הצוות שלכם ויביא ערך, חיבור והכרות עמוקים יותר. הנה, קיבלתם גם את השנקל שלי לגבי אסטרטגיית רווחה 😊. לבנות צוות זו משימה לא פשוטה שצריך לתחזק כל הזמן, כמו זוגיות או משפחה גדולה (טוב, זה כבר קיטשי מדי). רוצים ליצור צוות מגובש שפועל כמו נבחרת מיומנת? דברו איתי: 054-5892442


81 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page