top of page
  • תמונת הסופר/תronybarsela

מחפשים עבודה? זה הפוסט בשבילכם!אני יודעת שחיפוש עבודה במיוחד בתקופה כזאת יכול להיות מאתגר, לפעמים מרגיש מאוד לבד ויכול להיות גם מאוד מתסכל.

בתור אחת שמכירה את העולם הזה משני הכיוונים, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להסתכל קצת אחרת על חיפוש העבודה שלכם.


חיפוש עבודה הוא עבודה

קחו את החיפוש ברצינות, שימו שעון בבוקר, שימו לכם יעדים ומשימות להיום. כל מה שיכול לקדם אתכם בתהליך החיפוש, אבל עם רשימה, כזאת שאפשר לסמן עליה וי. אתם תראו שכשאתם מסמנים וי על משימות שהושלמו, אתם מרגישים יעילים ומועילים (הורמון הדופמין מופרש ותורם למניעת תחושות דכדוך ופאסימיות) זה מאוד חשוב לשמירה על עקביות בתהליך חיפוש העבודה.


תהיו יצירתיים

אל תסתמכו רק על לוחות דרושים, את זה כולם עושים. בתקופה כזאת שבה יש יותר מחפשי עבודה ממשרות פנויות אתם חייבים לחשוב מחוץ לקופסה. נסו לחשוב על דרכים לא שגרתיות למציאת עבודה. השתתפו באירועי נטוורקינג, התנדבו בקהילה שלכם, פנו באופן אקטיבי לחברות שאתם מעריכים אתם אף פעם לא יודעים מאיפה ההזדמנות הבאה שלכם עשויה להגיע.


נטוורקינג, נטוורקינג, נטוורקינג

זה לא סוד שרוב המשרות נסגרות בין חברים. בין אם זה חבר מביא חבר בתוך הארגון ובין אם דרך קשרים. לכן, אתם חייבים לעדכן את כל המעגלים החברתיים שלכם שאתם מחפשים עבודה, מה אתם מחפשים ואיך הם יכולים לעזור לכם. קחו את זה כמשימה- כל יום פנו ללפחות 5 אנשים שאתם מכירים. אנשים שאוהבים ומעריכים אתכם ישמחו לעזור ולחשוב ביחד איתכם. הולכים לאירוע או מפגש חברתי, דברו, ספרו, שכולם ידעו שאתם מחפשים עבודה.


תשארו חיוביים

אנשים אוהבים אנשים חיוביים ואופטימיים. כזה הוא הטבע האנושי. זה לא פשוט, אני יודעת, אבל רק אתם אחראים לרמות האנרגיה שלכם. כשאתם חשים יאוש או תסכול, זה הזמן לעשות משהו שעושה לכם טוב- מדיטציה, לשמוע פודקאסט שירים אתכם, לדבר עם חבר טוב, לראות סרטון מצחיק ולזכור שבסוף צריך רק מקום עבודה אחד ואתם בדרך למצוא אותו. כל "לא" שאתם מקבלים מקרב אתכם למקום הנכון והמדויק לכם.


תנצלו את הזמן הפנוי ותקדמו את עצמכם

מעסיקים אוהבים אנשים פרו-אקטיביים, סקרנים שיודעים ללמוד לבד (זו יכולת חשובה מאוד היום).

נצלו את זמן חיפוש העבודה לקורסים דיגיטליים. העשירו את היכולות שלכם, למדו עוד כלים מקצועיים וכמובן ציינו זאת בקורות החיים. מעסיקים מעריכים את זה.


כשמגיעה הזדמנות, נצלו אותה

זומנתם לראיון? מדהים! אל תעשו פאדיחות. תדאגו שכל מה שתלוי בכם ילך כמו שצריך. תתלבשו כמו שצריך ומותאם לאופי התפקיד, שימו דאודורנט (חשוב!), תגיעו בזמן, תגידו שלום ותחייכו לכל מי שעובד לידכם, גם בזמן שאתם ממתינים. סוד קטן, לא מעט פעמים המזכירה מביעה את דעתה על המועמדים שמגיעים ומחכים בקבלה. תעשו רושם טוב!


קיבלתם "לא", אז מה?....

מותר ואפילו צריך להתאכזב ולהתבאס, אבל אז לנשום עמוק, לעשות משהו כיף, לאכול משהו טעים ולזכור שבקרוב אתם תבינו שהמקום הזה לא היה מדויק ונכון לכם. כשאתם תמצאו את המקום הבא, תבינו למה כל השאר לא באמת התאימו.


אני מקווה שהטיפים האלה יעזרו לכם בחיפוש העבודה. זכרו, חיפוש עבודה הוא עבודה, אבל עם גישה חיובית וקצת יצירתיות גם אתם תמצאו את המקום הנכון לכם. מרגישים שמשהו בתהליך החיפוש לא עובד לכם? רוצים דיוק והכוונה? דברו איתי 054-5892442


3 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page