top of page
  • תמונת הסופר/תronybarsela

פסח- תוציאו את העובדים שלכם לחופש! לא, לא חופש כזה....


עובדים שנותנים להם חופש במקום העבודה הם פרודוקטיביים יותר ומרגישים מאושרים יותר.

הבעיה שאין הגדרה אוניברסלית למה הוא חופש.

הרווחים האפשריים מנתינת חופש ואוטונומיה לעובדים הם מחוברות ומחויבות גבוהה יותר של העובדים, ביצועים טובים יותר, פרודוקטיביות ותחלופה נמוכה של עובדים. נשמע טוב, לא?

למנהלים שנותנים אמון בעובדים, סומכים עליהם ומאמינים בהם יהיה קל יותר לתת חופש. ואלה לרוב המנהלים שיהיו להם צוותים רתומים ומחויבים יותר.


תפקיד המנהל הוא להדריך, לאמן. תחשבו על זה קצת כמו מסלול באולינג, אבל כזה עם המעקה לילדים בצדדים, כזה שמונע מהילדים (או מבוגרים שממש לא יודעים לשחק, כמוני) לזרוק את הכדור לתעלות. אז כזה. המנהל מתווה את הדרך, מסמן את הגבולות אבל הדרך, היא של העובד.

אז איך עושים את זה? בקשו מהעובדים שלכם לזהות ולפתור בעיות.

יש בארגון נהלים, גם אם הם לא כתובים. אף אחד לא יודע טוב יותר מהם כמה קל או קשה לבצע את משימות היומיום. בקשו מהם לחוות דעה- מה פוגע בפרודוקטיביות, מה מקשה על העבודה ותנו להם להציע פתרונות. עצם השאלה והמקום להקשיב באמת, יתן לעובדים תחושה שהם חשובים ומשמעותיים, ייעל את העבודה וישאיר אותם מחויבים ומחוברים.


אפשרו לעובדים גמישות בשעות ומקום העבודה

בטח מאז הקורונה זו דרישה שאני שומעת כמעט מכל העובדים שאני מראיינת. לעובדים כבר לא נראה לגיטימי לעבוד חמישה ימים בשבוע מהמשרד. הם מחפשים גמישות ורוצים שתסמכו עליהם. כל הכתבות לאחרונה שהארגונים רוצים להחזיר את העובדים למשרד רק מראים (בעיני לפחות) על ניתוק מהשטח וחוסר אמון בעובדים.

תערכו בקרה, תמדדו, תציבו יעדים, אני לא מדברת על בלאגן וחוסר שליטה, אני מדברת על ניהול אחר. כשהעובדים יודעים שהם נמדדים על ביצועים אבל יכולים לעשות את העבודה בזמן ובמקום שנוח להם, הם יהיו הרבה יותר מחויבים.

שוב, זה לא חייב להיות חופש מוחלט, מאוד לגיטימי להגדיר שעות ספציפיות שחייבים להיות זמינים בהן, או ימים ספציפיים שחייבים להגיע למשרד, אבל בשאר הזמן לתת לעובד את החופש.

ואם אתם לא סומכים על העובדים שלכם, אתם בבעיה יותר גדולה ממה שאתם חושבים..

(יש לי עוד הרבה מה להגיד בנושא, אבל זה כבר לפוסט אחר).


מרחב התפתחות

תנו לעובדים את החופש לבחור איך ולאן הם רוצים להתפתח. מפתחים שרוצים להתפתח לתחום המוצר, אנשי מכירות שרוצים להתפתח לשיווק ולהפך. יש לכם תפקידים מגוונים בארגון. ככל שלעובד תהיה תפיסה רחבה יותר על הארגון, הוא יהיה מועיל ויוכל לפתור בעיות. הרוצים דוגמה? אפשרו לו לעשות קורס וליישם אצלכם בארגון בהיקף קטן. אפשרו לו להתלוות לאחד מאנשי המקצוע הרלוונטיים כמה שעות בשבוע/בחודש. אני יודעת, אתם בטח חושבים "גם ככה היום שלנו עמוס, אני לא יכול לוותר עליו, גם לא לכמה שעות", אז תחשבו על זה שאתם מרוויחים אותו מחויב במקום לבזבז את הזמן בחיפוש עובד במקומו. העובד ירוויח התפתחות מקצועית ואתם עובדים מוכשרים יותר ומאושרים יותר שישארו איתכם לאורך זמן.


דני ווגמן, יו"ר של Wegmans Food Markets כותב באתר החברה- "כשהאנשים שלנו מרגישים שדואגים להם ומכבדים אותם, הם מסתובבים ונותנים ללקוחות שלנו להרגיש את אותו הדבר". החברה שלו היא אחת מ- 5 החברות היחידות שהוכרה בכל שנה מאז 1998 כאחת החברות שהכי טוב לעבוד בהן ע"י FORTUNE’s 100.


אז כדי שהעובדים שלכם לא ירגישו שהם צריכים לצאת מעבדות לחירות, תנו להם חופש. זה ישתלם, אני מבטיחה.


רוצים לחשוב ביחד איך הכי נכון לעשות את זה? דברו איתי 054-58924422 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Σχόλια


bottom of page