top of page
  • תמונת הסופר/תronybarsela

6 טיפים לאיך להתנהל נכון מול העובדים בתקופה הזאת

עודכן: 5 בדצמ׳ 2023כולנו מבינים שאנחנו מתנהלים בתוך מצב חירום. כולנו חווים תחושות של לחץ וחרדה, חוסר יכולת להתרכז, רצון לשבת מחוברים לטלויזיה בין אם זה טוב ומועיל לנו ובין אם לא וכולנו מנסים להבין איך להתנהל בתקופה השחורה הזאת.


לכם כמנכ"לים ומנהלים יש תפקיד חשוב מעין כמוהו- להיות העוגן, לשמור על העורף מתפקד. לשמור על עורף מתפקד אומר לשמור על עסקים פועלים, לשמור על עובדים שמביאים הכנסה לבתיהם ולשמור על שגרה שפויה עד כמה שאפשר לטובת כולנו.


אז הנה כמה דרכים לעשות את זה-


תקשורת פתוחה וכנה- גם אם אתם נאלצים לקבל החלטות עסקיות כואבות, ככל שתדאגו לשתף באופן כנה ופתוח בתהליכים ובמאמצים שנעשים, בסיבות ובשיקולים, כך תהיה לכם תמיכה של צוות העובדים. יתכן גם ותשמעו רעיונות יצירתיים, אפיקי הכנסה חדשים שלא חשבתם עליהם, שאלות קשות ונוקבות שיעלו ואולי יגרמו לכם לחשוב אחרת. אל תפחדו מזה. אני יודעת, זה לא פשוט בכלל, אבל בטווח הארוך תהיה לכם תמיכה וגיבוי של הצוות וכך תצליחו לשמור על עובדים נאמנים.


אמפתיה- בימים אלה, לכל אחד מאיתנו יש סיפור. המציאות הנוראית הזאת נוגעת בכל אחד מאיתנו ולא תמיד העובדים משתפים במה שעובר עליהם. תהיו קשובים ואמפתיים. תזכרו שאם יש עובד שמתנהג מוזר, יכול להיות שזה לא קשור אליכם או לעבודה, אלא למה שקורה לו בבית, לחבר שהוא איבד, או סרטון שהוא ראה. קחו נשימה לפני שאתם מגיבים ותזכרו שאנחנו חיים במציאות כואבת שמשפיעה גם עליכם וגם על העובדים שלכם.


תתרמו כמה שאתם יכולים- לא רק כי זה נכון וחשוב, לא רק כי זה יגרום לכם להרגיש תורמים ומועילים, אלא גם כי זה משמעותי עבור העובדים והתפיסה שלהם את החברה. יש המון דרכים לתרום, תחשבו במה יש לכם יתרון יחסי (תלוי בתחום בו אתם עוסקים), תשתמשו בעובדים שלכם, תזרמו עם הנטיות שלהם, הם יעריכו את זה מאוד. מבטיחה.


תמיכה במילואימניקים- היום כמעט ואין חברות שאין בהן עובדים שנמצאים במילואים. אתם חווים את החוסר שלהם בעבודה, אבל תזכרו שהם חיים מציאות מאתגרת הרבה יותר וכך גם המשפחה שלהם. תחשבו איך אתם יכולים להקל עליהם, או לכל הפחות להראות להם שאתם חושבים עליהם ושומרים להם את מקומם. לא צריך מחוות גדולות- לדאוג שיש מי שאחראי להיות איתם בקשר. לשלוח הודעה מחזקת מכם, מהצוות, מלקוח. משלוח קטן למשפחה שמחכה בבית. כמה פשוט, ככה משמעותי.


עודדו שיתוף בצוותים- על כולנו עוברת תקופה קשה. יצירת שיח פתוח בתוך הצוות יכולה להועיל מאוד לאוירה, יכולה לתת פורקן לתחושות ורגשות קשים, לתרום לתחושה שאני לא לבד וכמובן לחיבור ולגיבוש בתוך הצוות. תנו לגיטימציה לכל רגש שעולה, גם אם קשה לכם לשמוע.


מנהיגות- אל תיעלמו. העובדים רוצים לשמוע ולראות אתכם. (יכולתי להכניס פה הערה על ההנהגה שלנו, אבל נראה לי שברור לכולנו ממי לא צריך ללמוד את הסעיף הזה). גם אם מדובר בבשורות לא פשוטות, העובדים רוצים לדעת מה קורה ולהרגיש שיש מישהו שאפשר לסמוך עליו שמוביל את הספינה.

בתקופות כאלה, התפקיד שלכם גולש מעבר לניהול הביזנס. תנו חשיבות עליונה לרווחת העובדים, דברו עם העובדים שלכם, תנו סביבת עבודה תומכת ומחבקת. תיצרו סביבה בטוחה לשיתוף ותנו לגיטימציה לתחושות שעולות. אתם לא רק תורמים לתחושת המחוברות של העובדים שלכם, אתם תורמים לשמירה על יציבות הכלכלה.


מאחלת לכולנו ימים שקטים.


רוצים לחזק את המחוברות הארגונית של העובדים בתקופה הזאת? דברו איתי 054-5892442

17 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page